راهنمای خرید مانتو عید

راهنمای خرید مانتو عید

راهنمای خرید مانتو عید

خرید عید از بچگی برای همه ما جذاب و دلچسب بوده. همیشه برای خرید ذوق داشتیم و حال و هوای عید و سال نو برای ما با همین لباس های نو شکل میگرفت.

شاید گاهی این خرید برامون معضل میشه و از چرخیدن توی مراکز خرید و مغازه ها خسته میشیم ولی در نهایت همین حس و حال برامون خوشاینده.

تا حالا فکر کردید خرید لباس نو برای عید از کجا به وجود اومده ؟؟

نه تنها توی ایران بلکه توی خیلی از کشورها مراسمی برای سال نو وجود داره و خانواده ها برای خرید ملزومات و لباس برنامه ریزی میکنن.

توی ایران هم خرید عید و آماده شدن برای سال نو از سنت های خیلی قدیمی بوده و هست.

توی سال های دور پادشاهان و امیران برای زیردستان خودشون و افراد دیگه برای نوروز لباس و رخت نو هدیه میدادن که به اصطلاح به اون خلعت میگفتند.

طبق باورهای قدیمی پوشیدن لباس نو برای عید شگون داشته.

این رسم هنوز هم پا برجاست و همه سعی میکنن برای سال نو لباس نو تهیه کنن تا با حال هوای بهار و تازه شدن طبیعت هماهنگ باشن .

برای خانوم های ایرانی، مانتو پوشش غالب برای محیط بیرون حساب میشه و همه سعی میکنیم بهترین انتخاب رو داشته باشیم تا شیک پوش به نظر بیایم.

توی خرید مانتو نکاتی وجود داره که باید هنگام خرید به اونا دقت کنیم :

1 . سایز مانتو  2 . رنگ مانتو   3. مدل و سبک مانتو   4.  فرم بدن

اگه سایز انتخابی برای مانتو مطابق سایز خود فرد نباشه باعث میشه لباس بد فرم به نظر بیاد و به اصطلاح خودمون تو تن نمیشینه.

اکثر افراد رنگی رو انتخاب می کنن که طبق سلیقه خودشون باشه ولی نکته مهمی وجود داره که باید بهش دقت شه و اون انتخاب رنگ مانتو بر اساس رنگ پوسته.

برای این کار باید رنگ و تناژ پوست خودمون رو بشناسیم و نسبت به اون خرید کنیم.

برای مثال افرادی که رنگ پوست سفید دارن باید رنگی انتخاب کنند که بی روحی رو از چهرشون بگیره، رنگ خنثی برای این افراد مناسب نیست. 

رنگ های کاربنی، سرمه ای، سبز ، زرشکی و قرمز میتونن انتخاب های مناسبی باشن.

پوست های تیره و گندمی باید رنگ های مغایر با پوست خودشون رو برای لباس هاشون استفاده کنن ؛ مثل سفید ، آبی روشن، صورتی رنگ های مناسبی هستن.

این افراد باید از رنگ های قرمز، فیروزه ای و همینطور رنگ های مات دوری کنن.

افرادی که پوست معمولی دارن ( پوست نه روشن و نه تیره ) خیلی راحت میتونن رنگ انتخاب کنن و اکثر رنگ ها براشون مناسبه جز رنگ هایی که به رنگ معمولی پوستشون نزدیک باشه.

توی بیشتر موارد ترجیح میدیم از رنگ سال برای انتخاب مانتو عید استفاده کنیم که این امر شیک پوشی و مد روز بودن انتخاب های مارو نشون میده . 

از اونجایی که رنگ سال مشخص شده و خوشبختانه رنگ هایی هست که خیلی راحت ست میشه و برای هر سنی مناسبه

اگه هنوز از رنگ سال اطلاع ندارید کلیک کنید.

توی مقاله قبلی درباره اینکه رنگ سال برای چه طیف پوستی مناسبه توضیح داده شده.

اگه میخواید یه خرید اینترنتی از یه فروشگاه معتبر انجام بدید و رنگ سال توی مانتو عید براتون مهمه توصیه میکنم از لباس های عید سایت پوشنت دیدن کنید.

نکته بعدی برای انتخاب لباس، در نظر گرفتن فرم بدن خودمونه. 

افراد لاغر بهتره لباس های چین دار یا پیلی دار بپوشن و برعکس افراد چاق باید لباس های راسته و با ترکیب رنگ تیره انتخاب کنن.

افرادی که پایین تنه درشت تری دارند میتونن از لباس هایی که توی از قسمت پایین کلوش هستن استفاده کنن.

اگه نکات رو در نظر بگیریم میتونیم همیشه مرتب و شیک پوش به نظر برسیم.

خوش باشید

نظرات بازدیدکنندگان